Wskazówki, jak przeprowadzać udane rozmowy kwalifikacyjne i zatrudniać właściwych ludzi do swojej firmy

Jeśli chodzi o rozmowy kwalifikacyjne, każdy uważa, że potencjalny przyszły pracownik ma je najgorzej. Rozmowy kwalifikacyjne są tak stresujące. Ludzie z firmy są tam, aby sprawdzić cię i cię ocenić. Są tam, aby albo udowodnić, że nie jesteś godny pozycji w ogóle lub że jesteś najlepszym z najlepszych. A nawet jeśli jesteś odpowiednią osobą do tej pracy, co się stanie, gdy niepokój się pojawi? Nie będzie w stanie udowodnić, że jesteś najlepszy i na koniec, nie idzie inna okazja do pracy.

Cóż, w niektórych przypadkach jest to prawda, ale spróbuj pomyśleć o tym w ten sposób. Pracowałeś dużo, aby się uczyć, przejść przez studia i zbudować swoje portfolio, dodając różne rodzaje pracy. Wiesz już, że twoje CV przyciąga uwagę i to jest to, co dostało cię wywiad w pierwszej kolejności. Więc podczas rozmowy kwalifikacyjnej, trzeba tylko mówić o rzeczach, które już osiągnęły i być profesjonalnym siebie, że już wiesz zbyt dobrze. Pokaż im, że dążysz do świetlanej przyszłości i że jesteś najlepszy dla ich firmy. Pewność siebie jest kluczem.

Teraz porozmawiajmy o jednej rzeczy o rozmowie kwalifikacyjnej, że większość ludzi nie będzie myśleć o. Osoba prowadząca rozmowę. Większość ludzi wierzy, że prowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej jest bardzo, bardzo proste. Wierzą, że to wszystko jest o zadawanie konkretnych rodzajów pytań i zgodnie z odpowiedzią będą w stanie określić, czy osoba przed nimi jest wystarczająco dobry do pracy, czy nie.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak dużym obciążeniem jest bycie sędzią w takiej sytuacji? Jeśli osoba przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjną jest osobą wyznaczoną przez szefa firmy, to ta osoba jest odpowiedzialna za znalezienie odpowiedniego pracodawcy na dane stanowisko. I nie ma czegoś takiego jak recepta na znalezienie odpowiedniej osoby. Rozmowy kwalifikacyjne mogą być stresujące. Prowadzący rozmowę musi być gotowy do zadania odpowiedniego pytania, oceny potencjalnego pracownika i co najważniejsze do jego prawidłowej oceny. A jeśli to nie jest stresujące zadanie, to co nim jest?

Jeśli zostałeś wyznaczony przez swojego pracodawcę do prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych, możemy zrozumieć, że najprawdopodobniej stresujesz się o sprowadzenie właściwych ludzi. Musisz sprawić, aby ten proces był dla Ciebie jak najłatwiejszy, więc oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować spokój i skupić się na ważnych rzeczach podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Wskazówka 1

Pamiętaj o swoim stanowisku. Dlaczego zostałeś wybrany przez swojego pracownika do tej pracy? Pracownik wie, jak ważne jest zatrudnienie właściwych ludzi, więc nie wyznaczyłby przypadkowego pracownika do przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Twoja opinia jest zaufany i doświadczenie w swojej dziedzinie sprawiają, że jesteś właściwą osobą do "pracy" zachować to w pamięci, jak to pomoże Ci zaufać swój osąd jeszcze bardziej.

Wskazówka 2

Przygotuj swoje pytania. Prowadzisz rozmowę kwalifikacyjną, aby zatrudnić jedną osobę na jedno bardzo konkretne stanowisko. Co to jest ta praca i co musisz wiedzieć o przyszłym pracowniku na tym stanowisku? CV to tylko pierwsza faza. Co to jest, że CV osoby nie może powiedzieć o nich, że jest to wymóg dla tej pracy? To jest to, co trzeba być odpowiedział przed przeprowadzeniem rozmowy kwalifikacyjnej. Upewnij się, że będziesz myśleć o puli pytań, które dadzą Ci odpowiedzi, których szukasz. I zawsze upewnij się, że przygotujesz te pytania wcześniej.

Wskazówka 3

Zwracajuwagę na język ciała. W niektórych przypadkach potrzebna jest pewna wiedza techniczna. Jeśli chodzi o prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych, musisz wiedzieć co nieco o mowie ciała. Może ona wiele powiedzieć Ci o danej osobie. To może powiedzieć, czy są one odpowiadając zgodnie z prawdą, czy nie. Jeśli mają pewność siebie i wierzą w siebie i swoje umiejętności. Dobre CV jest niczym, jeśli dana osoba nie może poprzeć tego, co głosi, że jest w stanie zrobić. Język ciała osoby podczas rozmowy będzie w stanie powiedzieć Ci wiele o tej osobie, więc uważaj na to.

Wskazówka 4

Bądź tak uprzejmy, jak to tylko możliwe. Możesz mieć idealnego kandydata siedzącego naprzeciwko Ciebie, ale napięcie nie pozwala im pokazać, że są najlepsi. Czy nie byłaby to ogromna strata, gdybyś miał stracić dobrego pracownika, ponieważ nie sprawiłeś, że czują się komfortowo podczas pierwszego spotkania? Bycie uprzejmym pomoże rozmówcy zrelaksować się i sprawi, że Twoja praca w zrozumieniu ich będzie o wiele łatwiejsza.

Wskazówka 5

Prowadź dokładne notatki. Oprócz CV przed tobą i ogólnych odpowiedzi na twoje pytania, na pewno będziesz chciał zachować inne notatki, jak również. Czy osoba, z którą przeprowadzałeś rozmowę, ubrała się stosownie do okazji? Czy były one wystarczająco uprzejme? Czy rozumieją, o jakie stanowisko się ubiegają? Te notatki nie tylko pomoże Ci dokonać właściwego wyboru po tym, ale pomoże automatyzacji, do punktu, ten proces i uczynić go o wiele łatwiejsze do przeprowadzenia więcej wywiadów.

Te pięć wskazówek są więcej niż wystarczająco, aby pomóc Ci przygotować się do prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych i pomóc zatrudnić przyszłych pracowników. Czy jesteś tylko pracownik odpowiedzialny za wywiady lub właściciela firmy, po te wskazówki z pewnością sprawi, że rzeczy o wiele łatwiejsze dla Ciebie.