Cyclefi - Zwycięzca SEUA 2018

Konkurs Startup Europe Awards na wszelkie sposoby stara się promować innowacyjność, przedsiębiorczość i oczywiście startupy. Dlatego co roku kilkadziesiąt startupów walczy o szansę na zdobycie dobrego miejsca w konkursie. Konkurencja jest ogromna. Tak wiele niesamowitych pomysłów i tak wiele firm, które są bardziej niż zdolne do zdobycia pożądanych nagród. Ale co roku tylko jedna firma z każdego kraju ma szansę zdobyć nagrody i wystartować w konkursie Startup Europe Awards.

W tym roku w Grecji startupem, który zdobył pierwsze miejsce i będzie teraz konkurował z innymi europejskimi startupami jest Cyclefi. Cyclefi to platforma, która zapewnia klientom oferty online, okazje i kupony, jeśli tylko wezmą oni udział w programie recyklingu firmy SANITAS pod nazwą ''SANITAS by Cyclefi''.

Jest to naprawdę wspaniała inicjatywa, ponieważ daje konsumentom możliwość rzeczywistego rozpoczęcia recyklingu, ponieważ teraz mają motywację i możliwość wygrania czegoś w procesie recyklingu.

To oczywiście zasmucające, że ludzie muszą myśleć, że jedynym powodem, dla którego powinni dokonywać recyklingu, jest możliwość wygrania nagrody, ale od czegoś trzeba zacząć. Ta platforma będzie w stanie pokazać ludziom potrzebę rozpoczęcia recyklingu, nawet jeśli jest to poprzez proces wygrania nagrody.

Ten innowacyjny pomysł przyniósł coś nowego do Grecji. Grecja nie jest jednym z krajów znanych z działań podejmowanych na rzecz recyklingu. Dlatego tego typu działania z pewnością będą w stanie zapewnić Grekom możliwość rozpoczęcia recyklingu i zrozumienia, dlaczego jest to tak ważne, aby zacząć to robić. Pomysł promuje bezpieczeństwo środowiska i z pewnością jest to typ pomysłu, który może być dobry zarówno na poziomie społecznym, środowiskowym, jak i finansowym.

Podczas gali 2018 Startup Europe Awards, grecki zwycięzca został również zwycięzcą całego konkursu. Oto mowa akceptacyjna, która została wygłoszona przed kilkudziesięcioma osobami, w tym wieloma europejskimi startupowcami:

Acceptance Speech:

"Jestem tak zachwycony i zaszczycony, że Cyclefi został uznany i nagrodzony jako Najlepszy Europejski Startup w kategorii Smart City. Jestem szczególnie wdzięczny za czas i energię, które sędziowie poświęcili na podjęcie tej decyzji, co sprawia, że ten zaszczyt jest dla nas jeszcze cenniejszy, ponieważ Cyclefi został wyróżniony na tak wysokim poziomie wśród doskonałych i bardzo konkurencyjnych pomysłów w całej Europie. Nagrody Startup Europe Awards i Finnova są doskonałym potwierdzeniem wiarygodności Cyclefi, którego szukaliśmy, a które przyszło do nas w odpowiednim momencie, tuż przed oficjalnym uruchomieniem naszego serwisu. Ta nagroda wiele dla nas znaczy i stanowi ogromne potwierdzenie słuszności tego dość innowacyjnego rozwiązania, które oferujemy. Jeszcze raz dziękujemy Finnova & Startup Europe Awards za to ogromne wyróżnienie!"

Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości, będący organizacją odpowiedzialną za Startup Europe Awards dla Grecji jest bardzo szczęśliwy mogąc ogłosić tegorocznego zwycięzcę, jak również życzyć wszystkim przyszłym startupom wszystkiego najlepszego na nadchodzące lata. Tegoroczny zwycięzca jest prawdziwym przedstawicielem koncepcji przedsiębiorczości i jest to absolutna przyjemność dla IED pracować z tymi organizacjami i pomagać im w promowaniu ich pomysłów i ducha przedsiębiorczości na całym świecie.