Czym są nagrody Startup Europe Awards i jak mogę wziąć udział w konkursie?

StartUp Europe Awards (SEUA) jest otwartą inicjatywą innowacyjną promowaną przez Komisję Europejską i Fundację Finnova we współpracy z Startup Europe. Wspierana jest przez Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Przewodniczącego Komitetu Regionów, Wiceprzewodniczącego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego oraz kilku członków Parlamentu Europejskiego. StartUp Europe Awards jest sponsorowany przez StartUp Europe Accelerator.

SEUA służy jako narzędzie komunikacji społecznej, zachęcając do współpracy między sektorem publicznym i biznesowym oraz promując innowacyjne inicjatywy. Jej celem jest promowanie tworzenia sojuszy umożliwiających w każdym zainteresowanym regionie gromadzenie podmiotów i programów wsparcia dla przedsiębiorców z lokalnymi i międzynarodowymi partnerami.

Celem tych wydarzeń jest nagrodzenie 18 najbardziej wyróżniających się startupów pochodzących z 16 krajów z całej Europy i nie tylko, ogłaszając jednego zwycięzcę w każdej kategorii konkursowej: IoT, Cybersecurity, Smart Cities, Fintech, Space, Edtech, eHealth, Legal, Social, Water, Green, Agritech, Climate, Energy, Tourism, Creative, Fashion i Gastronomy.

Chęć zgłoszenia swojego startupu do nagród jest jak najbardziej możliwa. Jedyne co musisz zrobić, to zgłosić swój startup do organizacji krajowej, która jest reprezentantem Twojego kraju. Na przykład, jeśli Ty i Twój startup znajduje się w Grecji, wtedy będziesz chciał porozmawiać i zgłosić swój startup do Instytutu Rozwoju Przedsiębiorczości. Każdy kraj ma organizację partnerską w Startup Europe Awards, więc upewnij się, że skontaktujesz się z nimi i uzyskasz więcej informacji.

Twój startup musi pasować do jednej z kategorii ustalonych przez oryginalną społeczność. To właśnie tutaj będziesz zgłaszać swój pomysł. To są jedyne zasady, których musisz przestrzegać, aby zgłosić swój startup. Znajdź organizację i znajdź kategorię, do której należy Twój startup. Po tym, wszystko co musisz zrobić, to czekać, aż Twój startup zostanie sprawdzony i otrzymasz wiadomość, czy jesteś zwycięzcą, czy nie. Każdy, kto ma firmę startup może konkurować do startup Europe Awards, więc tak zawsze jest szansa dla Ciebie, aby wygrać.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ponownie zgłosił swój startup w następnym roku lub rok później. Tak więc, w przypadku, gdy Twój startup nie poradził sobie tak dobrze, jak byś chciał, pomyśl o ulepszeniu swojego pomysłu i rozbudowaniu go, a następnie po prostu zgłoś go ponownie. Możemy zagwarantować, że te nagrody pomogą Ci zdobyć dużo doświadczenia w pracy ze startupami, dadzą Ci dobre wyobrażenie o tym, co działa, a co nie i oczywiście pomogą Ci zbudować profesjonalną sieć, która z pewnością okaże się bardzo pomocna w przyszłości!