8 przykładów zastosowania wizji komputerowej i maszynowej dla startupów

Świat przeszedł już przez rozdroże i w pełni podąża drogą sztucznej inteligencji(AI). Aby wykorzystać stale rozwijającą się AI i liczne modele AI, powstają różne firmy technologiczne, a wśród nich startupy zajmujące się wizją komputerową AI i wizją maszynową. Powstaniestartupów zajmujących się wizją komputerową i wizją maszy nową było nieuniknione od czasu testów wczesnej aplikacji do wizji komputerowej w latach 50. Widzenie komputerowe stało się kluczowym aspektem naszej działalności, że często nie możemy powiedzieć, kiedy przy użyciu technologii. W tym poście, dowiesz się więcej o wizji komputerowej i wizji maszynowej, startupy pomysły na biznes tech oparte na wizji komputerowej, jak można konkurować z wielkimi facetami w tech, między innymi.

Wizja komputerowa i wizja maszynowa wyjaśnione

Musiałeś słyszeć wizji komputerowej, wizji komputerowej startupów, wizji maszynowej i wizji maszynowej startupów. Cóż, nie byłbyś w błędzie, gdybyś powiedział, że są one takie same. Mimo to, byłoby pomocne, gdybyś powstrzymał się od używania ich zamiennie, ponieważ różnią się one mocą. Wizja komputerowa jest potężniejszą wersją wizji maszynowej, ponieważ wykorzystuje potężny procesor. Po wyjaśnieniu powyższych pojęć należy wyjaśnić, co oznacza termin "widzenie komputerowe" i "widzenie maszynowe".

Wiesz już, czym jest wizja komputerowa i maszynowa, a najbardziej odpowiednim przykładem są twoje oczy. Widzenie komputerowe i maszynowe odtwarza funkcję oczu polegającą na wysyłaniu bodźców wizualnych do mózgu w celu ich przeanalizowania i poinformowania użytkownika o tym, co widzi. Widzenie komputerowe jest procesem widzenia komputerowego przez połączenie AI i algorytmów uczenia maszynowego , aby zobaczyć, przeanalizować, zidentyfikować i zrozumieć dane wizualne dane podawane do lub wokół komputera. Przykłady różnych zastosowań technologii wizji komputerowej są rozpoznawanie twarzy, szacowanie pozę twarzy, które robi poprzez oprogramowanie do analizy obrazu, rozpoznawanie obiektów, rekonstrukcja obrazu i przywrócenie sceny. Algorytmy wiz ji komputerowej pozwalają również komputerowi zobaczyć i rozpoznać ludzką pozę.

Aplikacja wiz ji komputerowej ma trzy podstawowe aspekty. Są to;

 • Pozyskiwanie obrazu
 • Przetwarzanie obrazu za pomocą komputerowych systemów wizyjnych
 • Analiza i zrozumienie obrazu.

Powyższe stanowią, jak oprogramowanie wizji komputerowej może wykonywać swoje funkcje w najprostszych słowach. Łączy w sobie komponenty technologiczne, takie jak kamery, czujniki i algorytmy uczenia maszynowego.

Wizja komputerowa i znaczenie dla biznesu

Wizja komputerowa przeszła długą drogę i pokonała wiele wyzwań. Co prawda, nadal istnieje kilka problemów z wizją komputerową, ale jedną z pozytywnych rzeczy dotyczących wizji komputerowej jest ogromny postęp, jaki poczyniła w sektorze biznesowym. Istnieje morze zastosowań dla wielu danych wizualnych, które pozyskuje oprogramowanie do wizji komputerowej i wiele firm może z tego skorzystać. Niektóre z wielu korzyści płynących z zastosowania wizji komputerowej w biznesie to;

 • Skanowanie tekstów dokumentów
 • Cele bezpieczeństwa. Jak w nadzorze wideo i rozpoznawania twarzy.
 • Włączenie wizji komputerowej w robotach.
 • Produktyrzeczywistości rozszerzonej.
 • Ocena jakości wytwarzanych produktów.
 • Zarządzanie danymi wizualnymi.

Pomysły i przykłady startupów wykorzystujących wizję komputerową.

Poniżej znajdują się przykłady i pomysły, które możesz wykorzystać w swoim startupie związanym z wizją komputerową. Są to również różne zastosowania technologii wizji komputerowej.

1. Rolnictwo

Rolnictwo jest niezbędne dla świata, a wydajne rolnictwo jest kluczem do rozwiązania problemu głodu na świecie. Wizja komputerowa może przyczynić się do tego na kilka sposobów. Jednym z tych sposobów jest identyfikacja chwastów. Jest to szczególnie potrzebne, ponieważ nadużywanie herbicydów sprawiło, że chwasty stały się bardzo odporne.

Można stworzyć zautomatyzowany system, który będzie wyposażony w oprogramowanie do wizji komputerowej w celu identyfikacji chwastów na podstawie roślin. Ten zautomatyzowany system może następnie spryskiwać chwasty herbicydami i spryskiwać rośliny nawozami. W ten sposób można by zapobiec nadmiernemu stosowaniu herbicydów, a chwasty stałyby się mniej odporne na herbicydy.

Wizja komputerowa może pomóc w uzyskaniu najwyższej jakości produktów. Połączenie wizji komputerowej z odpowiednią technologią może stworzyć analizę jakościową, dzięki której na rynek trafią najlepsze produkty rolne.

2. Digitalizacja i zarządzanie dokumentami papierowymi

Wizja komputerowa może pomóc zrewolucjonizować przestrzeń biurową poprzez digitalizację różnych dokumentów papierowych. Firmy mają ogromną ilość dokumentów papierowych, które muszą być bezpiecznie przechowywane i przechowywane przez digitalizację. Oprogramowanie do wizji komputerowej może pomóc odczytać te dokumenty i przekonwertować je na format cyfrowy. Możesz stworzyć swój startup z tego pomysłu i pomóc firmom mop up ich masywne szlaki papieru.

3. Wizja komputerowa w służbie zdrowia

Kiedy wspomnieliśmy wcześniej, że wizja komputerowa ma szeroki zakres zastosowań i przecina wszystkie dziedziny, nie przesadzaliśmy. Wizja komputerowa może pomóc w dostarczaniu rozwiązań AI dla służby zdrowia. Możesz stworzyć startupy wizji komputerowej w opiece zdrowotnej, ponieważ dane medyczne są przede wszystkim obrazy - na przykład, rentgenowskie i inne typy skanowania. Wizja komputerowa może być nauczona rzeczy, na które należy zwrócić uwagę na tych różnych obrazach, aby pomóc w diagnozie pacjenta.

Powyższe pomogłoby personelowi medycznemu diagnozować pacjentów szybciej i dokładniej, zmniejszając ich i tak już ogromne obciążenie pracą i pozwolić im zająć się innymi pacjentami.

4. Technologia AI dla sportu

Możesz stworzyć swój startup, aby używać wizji komputerowej jako wirtualnego asystenta trenera. Twój startup może pomóc w monitorowaniu zaangażowania sportowców w sesje treningowe przy użyciu rozpoznawania ludzkich póz. Możesz użyć go do nauczania swoich sportowców ruchów gracza opozycji, jeśli jest to sport kontaktowy. Ponadto, można użyć wizji komputerowej w czasie rzeczywistym, aby monitorować, jak zauważona przez społeczeństwo jest Twoja marka sportowa.

5. Wizja komputerowa i produkcja

Wizja komputerowa jest ogromna dla celów produkcyjnych. Twój startup może pomóc producentom w dokładnym określeniu jakości ich produktów i opakowań. Wizja komputerowa może być również wykorzystywana jako monitor sprzętu, który ujawni, kiedy element wyposażenia jest wadliwy, stary i wymaga wymiany.

6. Rozpoznawanie twarzy

To rozwiązanie jest stosowane w wielu branżach. Rozpoznawanie twarzy może być wykorzystywane do celów bezpieczeństwa poprzez wykorzystanie wizji komputerowej do wykorzystania rozpoznawania twarzy w czasie rzeczywistym i nadzoru wideo do pilnowania ludzi w przestrzeni publicznej. Rozpoznawanie twarzy może pomóc w identyfikacji przestępców, którzy być może ukrywają się wśród ludzi, dostarczając w ten sposób agencjom bezpieczeństwa danych wizualnych potrzebnych do zatrzymania tych przestępców.

7. Pojazdy autonomiczne

Producenci samochodów, którzy tworzą samojeżdżące samochody, osiągają to dzięki wizji komputerowej. Poprzez wizję komputerową, samochód może przetwarzać i rozumieć dane wizualne, które go otaczają i może self-drive skutecznie nie powodując szkody dla innych kierowców i pieszych. Ponadto, te autonomiczne pojazdy mogą dostarczać towary do osób, które je zamawiają. Przykładem tego jest Amazon delivery bot.

8. Tłumaczenia językowe

Można również wejść do biznesu technologicznego za pomocą wizji komputerowej do tłumaczenia języków obcych za pomocą urządzeń optycznych. Jest to bardzo przydatne, gdy podróżujesz i musisz czytać znaki, zamiast wpadać w niezręczne momenty gestykulacji, aby komunikować się z nieznajomymi, którzy nie rozumieją twojego języka.

Czy startupy zajmujące się wizją komputerową mogą konkurować z czołowymi graczami w tej dziedzinie?

Jednym ze zmartwień startupów jest to, że w dziedzinie wizji komputerowej istnieją wielcy gracze, którzy mają ogromny wpływ na rynek. Startupy nie muszą się martwić, ponieważ mogą konkurować z czołowymi graczami w branży komputerowej. Chcielibyśmy dostarczyć kilka wskazówek, że startupy wizji komputerowej mogą korzystać, aby skutecznie konkurować z wielkimi facetami branży.

 • Miej masywną obecność w Internecie. Możesz to zrobić poprzez posiadanie interaktywnej strony w mediach społecznościowych, gdzie tworzysz intrygujące treści i łączysz się ze swoimi zwolennikami. Ponadto, można dalej korzystać z mediów społecznościowych poprzez współpracę z social media influencerów, aby dać swojej firmy shout-out na swoich kontach w mediach społecznościowych.
 • Pracuj nad swoją reputacją. Możesz stworzyć swoją reputację poprzez zbieranie opinii od klientów i publikowanie ich. Zadbaj również o doskonałą obsługę klienta, która pomoże Ci zbudować emocjonalne więzi z klientami.
 • Zawsze pracuj nad sposobami poprawy doświadczenia klienta. Twój startup musi zawsze ułatwiać klientom korzystanie z Twoich produktów. Wykorzystuj opinie klientów, aby wprowadzać niezbędne ulepszenia, które sprawią, że ich doświadczenia z Tobą będą jeszcze płynniejsze.
 • Ogłaszaj promocje i nagradzaj klientów za patronowanie Ci.
 • Nawiąż kontakt ze swoją społecznością poprzez działalność charytatywną i daj ludziom znać, umieszczając ją na swoich stronach internetowych. To pomoże ludziom postrzegać cię bardziej jako przyjaciela niż firmę.
 • Skup się na swoich pracownikach. Spraw, aby doświadczenie zawodowe Twoich pracowników było wyjątkowe, a to odbije się na ich wydajności. Jeśli zespół obsługi klienta jest bardzo zadowolony ze swoich warunków pracy, będzie to miało wpływ na to, w jaki sposób pomogą Ci odnosić się do klientów.

Czy wizja komputerowa lub uczenie maszynowe oferuje lepsze możliwości dla startupów w przyszłości? Dlaczego?

Wizja komputerowa oferuje ekscytujące możliwości dla startupów w przyszłości. Dzieje się tak ze względu na wiele obszarów, w których różne aplikacje technologii wizji komputerowej. Powyżej omówiliśmy przemysł samochodowy, specyficzne zastosowania robotyczne. Potencjał wizji komputerowej jest ogromny, a to daje możliwości dla startupów, aby kontynuować dołączanie.

To powiedziawszy, jest to konkurencyjna dziedzina, ale top spot jest nadal tam do wzięcia. Istnieją wiodący gracze w tej dziedzinie, ale nie ma jeszcze lidera rynku, a ze względu na multidyscyplinarny charakter widzenia komputerowego, może tak być przez jakiś czas. Istnieją więc możliwości dla nowych startupów, aby dołączyć i dzielić rynek z wiodącymi graczami.

W jaki sposób startup Computer Vision CamCom odniósł sukces, pivotując z B2C na B2B?

Co ciekawe, CamCom został założony w 2017 roku, a rozpoczął działalność będąc tylko wyszukiwaniem obrazów Computer Vision startup, który pomagał ludziom znaleźć nowe produkty. Ich decyzja o przejściu z biznesu do klienta na Business to Business pojawiła się, gdy ich klient, firma modowa, otrzymywał niewłaściwe żądania dotyczące przedmiotów ze względu na niedokładne dane, które otrzymywali.

CamCom zdecydował się na zmianę i odniósł sukces, ponieważ odnotował lepsze utrzymanie klientów i stabilniejsze przychody. Obecnie CamCom może pochwalić się szerszym gronem klientów z branży motoryzacyjnej, ubezpieczeniowej, modowej i napojów.

Możesz wyciągnąć pewne wnioski z CamCom i być niezrażonym konkurencją i być pewnym siebie w tworzeniu swojego oprogramowania.

 • Wierzą, że radzą sobie z danymi lepiej niż inne startupy zajmujące się widzeniem komputerowym. W ten sposób CamCom odróżnia się od innych startupów na rynku i jest to klucz do jego sukcesu, ponieważ lepsza interpretacja danych oznacza, że otrzymają dokładniejsze wyniki.
 • Oni nie tylko przedstawiają swoim klientom analizy, ale pomaga swoim klientom przekształcić tę analizę w to, co jego klient może działać.
 • Ich technologia jest tańsza w użyciu, ponieważ może być włączona do istniejących platform bez potrzeby jakiejkolwiek formy remontu.
 • Łączą one również aspekt oprogramowania z aspektem sprzętowym wizji komputerowej z nastawieniem na zapewnienie najlepszego doświadczenia dla swoich klientów.
 • Ich technologia może być używana na miejscu lub zdalnie.

Jako początkujący przedsiębiorcy, możecie uczyć się od CamCom, aby ulepszyć swój model biznesowy.

Najlepsze narzędzia do wizji komputerowej, bez szczególnej kolejności.

 • Matlab
 • SimpleCV
 • YOLO
 • CUDA
 • TensorFlow
 • Biblioteka Open Source Computer Vision

Najlepsze startupy zajmujące się wizją komputerową, bez szczególnej kolejności.

Te startupy AI Computer Vision są najlepszymi wiodącymi startupami w swojej dziedzinie

 • Veo Robotics
 • Hover
 • Popspots
 • Betterview
 • Radar
 • NEXT Transport przyszłości
 • Magiczny Skok
 • Occipital
 • Code Ocean
 • Matterport

Autor Bio

Arthur Evans jest profesjonalnym pisarzem freelancerem pracującym dla firmy o nazwie write my essay. Częścią jego obowiązków jest praca ze studentami i uzyskiwanie od nich istotnych informacji na temat ich pracy dyplomowej. Arthur jest bardzo przywiązany do terminów i nigdy ich nie spóźnia.