Dotacje z UE cz. II

Fundusze Europejskie

Wiele osób korzysta z funduszy UE na założenie firmy i są one dla nich istotnym wsparciem. Dzięki temu będzie można zacząć prowadzić firmę. Jeśli mamy pomysł na ciekawą firmę to można się starać o środki z UE. To właśnie dzięki nim uda się wystartować z własną firmą. Starać się można o środki albo to w formie dotacji albo też w formie pożyczki. Poza wsparciem finansowym będzie okazja do tego, by korzystać ze szkoleń, porad przy prowadzeniu firmy. Dla młodych osób własna firma to również szansa na to by zacząć się osobiście rozwijać.

Można oczekiwać, że takie wsparcie da dużo większe perspektywy. Jeśli nie mamy 30 lat to jest wiele programów skierowanych do młodych i otrzymanie dofinansowania może być łatwiejsze. trzeba jednak przygotować własny plan działania i zanalizować własne możliwości.

Dotacje unijne dla firm

Tym istotnym elementem będzie zawsze plan działania zindywidualizowany. Z pakietu dostępny działań trzeba wybierać takie, które są dla nas najlepsze. korzystać można ze wsparcia doradców zawodowych, którzy pomagają ludziom w szukaniu pracy. jednym z elementów projektu opartego o dotacje będzie wprowadzenie środków finansowych. Czasami pojawia się także jakiś projekt dla osób, które już mają powyżej 30 roku życia. Gdy chodzi o warunki dofinansowania są one zróżnicowane w zależności od województwa.

Otrzymanie dotacji

Podstawowe zasady będą takie same. Kluczowa sprawa będzie związana z tym czy pracujemy. Programy wspierają te osoby, które zawodowo są nieaktywne i dlatego muszą takie wsparcie dostawać. To właśnie założeniem główny projektów będzie pobudzanie do działania takich osób, które nie są zawodowo aktywne i muszą takie wsparcie dostać, by zacząć działaś. Jeśli nie będzie szans na dotację bezzwrotną będzie można postarać się również o pożyczkę, która będzie niskooprocentowana.

Dofinansowanie unijne

Pożyczki są oferowane najczęściej w kwotach wyższych niż dofinansowania, które są bezzwrotne. Firma innowacyjna to projekt, w którym promowane są do uzyskania dotacji innowacyjne pomysły na biznes, który ma być tak przygotowany, że wprowadzi pewne usprawnienia i udoskonalenia. W takiej sytuacji można szukać dodatkowego wsparcia, by to uzyskiwane dofinansowanie było wyższe. Małe firmy, które są na okresie preinkubacji i będą dobrze rokować liczyć można na znaczące finansowe wsparcie.

Projekty unijne

Dzięki nowoczesnym platformom startowym dla firm można rozwijać nowe pomysły na biznes. Obecnie programy są ciągle zmieniane i pojawiają się nowe, dlatego kluczowa sprawa to wybranie takiego, który jest odpowiednio do nas dopasowany.