Jak skorzystać z unijnych dotacji nie pisząc wniosku o dofinansowanie?

Dotacje unijne dla firm

Coraz częściej ludzie zastanawiają się czy firma może zarobić na pieniądzach z UE bez startowania w konkursach i własnej aplikacji. Okazuje się, że jest taka opcja. Trzeba przygotować dobrą ofertę i startować z nią w przetargu. Fundusze europejskie Te środki, które będą napływać do naszego kraju w ramach kolejnej finansowej perspektywy będą miały różne przeznaczenie. część z nich jest zarezerwowana dla firm dzieląc je na te, które mają finansować badania i rozwój oraz takie, które mają być przeznaczone na usługi doradcze.

O te środki firmy mogą starać się bezpośrednio starając się o udział w specjalnych konkursach po wcześniejszym przygotowaniu odpowiednich dokumentów aplikacyjnych. To jednak nie jedyny sposób na to, by coś z tego unijnego tortu dla siebie wyciągnąć. Znacząca część środków będzie się pojawiać w samorządach i jednostkach organizacyjnych. One zaś wydają je na prace budowlane i remontowe przy tych elementach, które mają służyć społeczeństwu.

Baza konkurencyjności

W większości przypadku to właśnie samorządy muszą się starać o znalezienie firm, które zajmą się realizacją danych projektów. To oni szukają wykonawców, którzy będą się tym wszystkim zajmować. Ogłasza się w tym celu przetargi i tutaj jest miejsce, gdzie wiele firm będzie mogło się postarać o to, by walczyć o te unijne pieniądze właśnie dla siebie. Warto więc szukać ogłoszenia o zamówieniach publicznych, których wykonanie będzie finansowane na podstawie funduszy z UE.

Dofinansowanie unijne

Ciekawą propozycją będzie baza konkurencyjność a więc specjalny system, który służy realizacji zasady konkurencyjności, która jest przez przepisy UE wymagana i opisana w specjalnie przygotowanych wytycznych ministra rozwoju w zakresie kwalifikowalności wydatków. Działanie tego systemu opiera się na generalnym obowiązku publikowania zamówień albo też zapytań ofertowych przez firmy oraz instytucje, które będą realizować jakiś projekt i mają na niego unijną dotację. Dla potencjalnych dostawców materiałów i wykonawców określonych prac znaczy to, że mamy gromadzenie zapytań w jednym miejscu.

Wniosek kredytowy

Proste lub zaawansowane

Wyszukiwanie w bazie konkurencyjności będzie możliwe dzięki temu, że dostępna będzie specjalna wyszukiwarka. Będzie można na stronie znaleźć jakie obecnie procedury się toczą i na co będzie można liczyć. Te oferowane obecnie projekty unijne będzie można sprawdzać również pod kątem słów kluczowych albo też województwa, gdzie będą realizowane.

To wszystko będzie komfortowe dla firm i sprawi, że będzie można przez proste działania sprawdzić jak rynek się kształtuje i jakie perspektywy może mieć w danej sytuacji dana firma, jak będzie mogła starać się o dodatkowe środki. Cała baza konkurencyjności przygotowywana jest w taki sposób, że bez problemu można się z nią zapoznawać.